вівторок, 22 травня 2018 р.


Лихоманка Ебола -  діагностика та лікування

Діагностика лихоманки Ебола в значній мірі утруднена унаслідок відсутності специфічного типу клінічних проявів, а також через стрімке розвитку цього захворювання. Занесення в нашу країну даного захворювання можливе при попередньому відвідуванні країн Західної або Центральної Африки і, відповідно, при зараженні від відповідного перерахованим вище критеріям джерела.

У лабораторній діагностиці застосовуються методи ПЛР і ІФА, методи постановки серологічних реакцій (РНГА, РСК, РН). Необхідні методи діагностики при лихоманці Ебола доступні виключно в умовах якісним чином оснащених вірусологічних лабораторій, в яких, крім цього, строго дотримується протиепідемічний режим. Польові умови допускають можливість застосування комплексного диагностикума для РИФ або ж можливість застосування імуноферментних твердофазних тест-систем, які дозволяють визначити наявність антигенів не тільки по відношенню до вірусу Ебола, але і Марбурга, в тому числі це стосується і антитіл до них.
Додатково проводиться ЕКГ, рентгенографія області грудної клітини, УЗД.
Що стосується такого питання, як лікування лихоманки Ебола, то тут важливо відзначити, що основним показанням є екстрена госпіталізація хворого при подальшому забезпеченні ізоляції в умовах окремого боксу. При одужанні пацієнта виписка його проводиться не раніше ніж після 21 дня з моменту початку захворювання за умови нормалізації загального стану, а також при отриманні негативних результатів триразових вірусологічних досліджень хворих. 
Етіотропного лікування, тобто лікування, спрямованого на усунення безпосередньо тих причин, які спровокували захворювання, при лихоманці Ебола не існує. У той же час, застосовується патогенетичне лікування, тобто заходи лікування, спрямовані у впливі на механізми, що провокують розвиток захворювання. Зокрема рекомендується застосовувати плазму реконвалесцентов. 
У своїй основі лікування лихоманки Ебола полягає у використанні препаратів патогенетичного та симптоматичного впливу. Усунення інтоксикації, кровотечі, зневоднення і шоку здійснюється за рахунок реалізації загальноприйнятих методів. Також необхідно забезпечити хворому цілодобове медичне спостереження і строго постільний режим. Рекомендовано також повноцінне харчування при впровадженні в раціон легкозасвоюваних складових, особливих обмежень в ньому немає.

2 коментарі: